Sposób na zdjęcia lotnicze

Swojego czasu wykonywałem zdjęcia z dźwigu budowlanego na wysokości 80 m nad powierzchnią. Było to przeżycie całkiem mocne – stojąc na kratownicy wysoko nad ziemią człowiek bez doświadczenia porusza się zdecydowanie mniej sprawnie niż w normalnych warunkach.

Zdjęcia, a właściwie panoramy wówczas wykonane były jednak świetne i uważam, że warto było przez chwilę dla nich się postresować.

Jeżeli jednak ktoś walczy z lękiem wysokości, a ma ochotę na zabawę z fotografią wysokościową wówczas nowoczesna technologia podsuwa nam ciekawe rozwiązanie problemu. Amerykańska firma DraganFly proponuje zdalne urządzenie sterujące przypominające helikopter, które pozwala na wykonywanie zdjęć lotniczych.

Helikopter DraganFlyer wyposażony jest w 4 śmigła i 11 sensorów umożliwiających łatwą nawigację w powietrzu. W przypadku kamery mamy również możliwość korzystania z podglądu widoku z helikoptera.

DraganFlyer jest, z punktu widzenia fotografa, rewelacyjnym urządzeniem. Dzięki prostej obsłudze umożliwia on wykonywanie wysokiej jakości zdjęć z pozycji normalnie trudnych do osiągnięcia. Z powodzeniem może też być wykorzystywany jako sprzęt szpiegowski lub policyjny.

Podstawowa wersja kosztuje około 10 tyś. zł.

Poniżej krótki film prezentujący możliwości:

banner ad

Zostaw Komentarz