Skype sprzedany

Sprzedaż wielkiej marki budzi zawsze wielkie emocje na rynku. Dlatego od dawna trwające spekulacje na temat zmiany właściciela Skype’a bardzo ciekawiły ludzi na całym świecie. Szczególnie, że coraz częściej mówiło się o bardzo poważnych firmach, które miały przejąć ten produkt.

No i stało się. Nowi właściciele Skype, to od niedawna Microsoft. Rezultat negocjacji przerósł najśmielsze oczekiwania. Skype został przejęty bowiem przez firmę, która może naprawdę wykorzystać potencjał tej marki. A cena kupna? Również niebagatelna – całe 7,5 mld dolarów! Jest to jedna z największych transakcji handlowych w historii ludzkości.

Microsoft planuje wielkie zmiany w całym systemie VOIP Skype. Ma zostać on wprowadzony i zintegrowany z Xboxem i Kinectem, a także nową marką Microsoftu, czyli Windows Phone. Co na to ludzie? Większość to niestety sceptycy tego pomysłu. Zdania są bardzo podzielone. Niektórzy twierdzą wręcz, że to koniec Skype’a. Najpopularniejszy komunikator głosowy na świecie przestanie być bowiem darmowy. Jednak Microsoft zaznacza, że wobec starych pomysłów ma być prowadzona podobna droga rozwoju.

Czekamy więc na dalsze działania.

banner ad

Zostaw Komentarz