Reklama – poprzez kicz do sukcesu?

Marketing w dzisiejszych czasach zadomowił się już na stałe wokoło nas. Skuteczność reklamy w ostatnich latach bardzo wzrosła, trafia ona do znacznie szerszego grona ludzi i jest przedstawiana tak, by zdobyć potencjalnych klientów. Postaram się jednak pokazać wam, że reklama nie zawsze pozytywnie wpływa na wizerunek naszej firmy. Równie często może ona niestety zaszkodzić o czym przekonało się już wiele firm.

Agencja reklamowa to miejsce do którego klient muperwoll reklamasi mieć pełne zaufanie. Dlaczego? Po prostu to firma zajmująca się szeroko pojętym marketingiem musi znać się na tym co robi. Nieznajomość zasad działania profesjonalnej reklamy może sprawić, że agencja straci w oczach klienta, a przede wszystkim niestety w krytycznych przypadkach najwięcej straci swój klient. Mimo że wszystko to wydaje się być całkowicie oczywiste bardzo często zdarzają się wpadki, na które konsumenci patrzą z przymrużeniem oka, albo wręcz nawet z zażenowaniem.

Wystarczy spojrzeć choćby na przekrój reklamy w Polsce w ostatnim roku. Mieliśmy pracę naprawdę genialne, które były wydaje się już szczytem możliwości perswazyjnych, ale także napotkaliśmy na coś zupełnie odmiennego. Trafiły się bowiem także również reklamy, które niestety nie spełniły naszych oczekiwań. Trzeba sobie zadać tutaj kilka pytań. Ostatnio modna bowiem stała się reklama z przymrużeniem oka, która poprzez swój humor ma za zadanie rzucić się w pamięć klientowi, a przez to podświadomie zachęcić go do kupna. Niestety w wielu przypadkach skutek jest zupełnie odwrotny. Przykład? Na pewno nie raz słyszeliście reklamę Laktacydu, pewnej maści, która tak bardzo polecała Żanet Kaleta. Była to jak się okazuje jedna z najbardziej denerwujących reklam radiowych w Polsce w ostatnich latach. Prosta reklama z przekazem została zmontowana w tak nieumiejętny i pseudopijarowy sposób, że po prostu nie można było jej słuchać.

Wydaje się, że gafy marketingowe popełniają przede wszystkim firmy niewielkie, które nie potrafią wiele zdziałać i nie mają takich funduszy marketingowych. Jednak żenujące reklamy trafiają się nawet wielkim kompaniom. Swojego czasu bardzo irytowały mnie reklamy w których kobiety nawet na plażę wybierały się ze swoim ukochanym Perwollem. Niestety pijar działa tak, że nawet największe kłamstwo powtarzany tysiące razy przekonuje Reklama w Internecienas do tego, że jest to prawda. Dlatego oprócz agencji reklamowych, które naprawdę starają się przyciągnąć znaleźć możemy tysiące takich, które będą uderzać w masę i zasypywać nas tandetnymi pseudoreklamami.

banner ad

Zostaw Komentarz