Photosynth na iPada

Microsoft ostatnio zmienił nieco taktykę starając się wydawać aplikacje nie tylko na swoje systemy, ale także na oprogramowanie konkurencji. Przykład? Właśnie przed nami. Miałem okazję skorzystać z ostatniej aplikacji Microsoftu na system iPada. Jest nią oczywiście Photosynth.

Czym takim jest Photosynth? Wiele osób zna tą aplikację głównie z Windowsa. Jest to program, który pozwala tworzyć panoramy przestrzenne. Jednak nie są to zwykłe panoramy. Istnieje bowiem możliwość powiększenia naszego zdjęcia panoramicznego o ujęcia w dowolnym wybranym przez nas kierunku. Dzięki temu możemy stworzyć przykładowo panoramę kulistą, co jest genialnym rozwiązaniem jeśli chcemy przedstawić komuś plan zamkniętej powierzchni.

Co dalej, gdy już zrobimy projekt? Mamy kilka możliwości. Możemy na przykład wstawić nasze projekty na oficjalną stronę photosyntha. Mamy także możliwość udostępnienia panoramy na facebooku czy Twitterze. Osobiście denerwowało mnie tylko to, że do odpowiedniego działania aplikacji potrzebne jest rozszerzenie Silverlight, które jest alternatywą dla Adobe Flasha, jednak o wiele mniej popularną.

Photosynth na systemy Apple to mały kroczek ukazujący stopniową zmianę toku myślenia i taktyki Microsoftu. Oczywiście możemy się spodziewać, że sam program pojawi się także w standardzie Windows Phone. Oby tak dalej.

banner ad

Zostaw Komentarz