Płatna reklama internetowa

Jeśli zależy nam na zapewnieniu naszej stronie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwarki, a w dodatku chcemy to osiągnąć w bardzo krótkim czasie, powinniśmy poważnie rozważyć zainwestowanie w płatną reklamę internetową, czyli Pay Per Click (PPC).

reklama internetowa

Płatna reklama w wyszukiwarkach to doskonałe narzędzie marketingowe. Pozwala szybko i skutecznie wypromować stronę internetową. Linki sponsorowane wyświetlają się w górnej lub bocznej części strony, są wyróżnione i łatwiej zauważalne, a przez to docierają do większej ilości użytkowników. PPC umożliwia stworzenie kampanii reklamowej dostosowanej dokładnie do potrzeb reklamodawcy – pozwala określić grupę odbiorców, dopasować słowa kluczowe, pod którymi link do strony stanie się widoczny w wynikach wyszukiwarki, a nawet wybrać najbardziej korzystny sposób płatności.

Na rynku reklamy internetowej dostępne są następujące modele płatności:

  • CPC (Cost Per Click) – płatność za każde kliknięcie w link sponsorowany
  • CPM (Cost Per Mille, z łac. Mille – tysiąc, stąd zwany też Cost Per Thousand) – płatność z góry za 1000 wyświetleń reklamy
  • CPA (Cost Per Action) – płatność obowiązuje tylko wtedy, gdy użytkownik wykona daną akcję na stronie www, np. zapisze się na newsletter, zarejestruje się, itp.
  • FF (Flat Fee) – opłata za czas trwania kampanii; obowiązuje raczej na mniej znanych portalach.

Warto zauważyć, że płatna reklama internetowa jest przyjazna również użytkownikom internetu. Nie narzuca się tym, którzy nie chcą jej poznać, a zainteresowanym odbiorcom dostarcza wyczerpujących informacji.

banner ad

Zostaw Komentarz