Mechaniczna głowica panoramiczna

Firma Kolor na swojej stronie www obwieściła informację o wyprodukowaniu nowej, w pełni zautomatyzowanej głowicy do wykonywania zdjęć panoramicznych o wysokiej rozdzielczości.

Głowice tego typu dostępne są na rynku już od jakiegoś czasu, jednak ich ceny oraz trudności w obsłudze powodowały zazwyczaj, że nie znajdowały one szerszego grona użytkowników.

Model dostępny w sprzedaży będzie począwszy od trzeciego tygodnia maja i z niecierpliwością oczekujemy na możliwość jego zakupu.

Co prawda głowica nie została przetestowana ze główną, stosowaną przez nas lustrzanką (Nikon d70s), jednak liczę iż nie będzie to stanowiło problemu. Dla pozostałego, stosowanego przeze mnie sprzętu producent informuje o pełnej kompatybilności (np. Nikon d700).

Głowica może być obsługiwana za pomocą pilota bluetooth lub za pomocą panelu dotykowego, w który jest wyposażona. Dodatkowo w ramach dostępnego pakietu istnieje możliwość zakupu oprogramowania Autopano do składania panoram po obniżonej cenie.

Rozwiązania wykorzystane w automatycznych głowicach panoramicznych pozwalają na obsługę wykonywania zdjęć panoramicznych w sposób zdalny. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne w przypadku gdy wykonujemy dużą ilość ujęć, lub gdy pomieszczenie jest na tyle małe, że dodatkowa obecność fotografa może utrudniać poruszanie (z tego typu problemem spotkałem się wykonując zdjęcia panoramiczne np. w ciasnych pomieszczenia na jachtch).

Więcej informacji na stronie www producenta. /www.kolor.com/

banner ad

Zostaw Komentarz